شتاب دهنده چیست؟

مرزهای جغرافیایی، دسترسی نداشتن به دانش کافی و کمبود منابع مالی، هر یک مانعی بر سر راه شما برای ایجاد یک کسب و کار می‌باشند. شتابدهنده جایی ست که با حذف کردن تعدادی از موانع به شما در رسیدن به مقصد رویایی‌تان همراهی می‌کند.

شریف اکسلریتور اولین برنامه شتاب دهی برخاسته از نهاد دانشگاه در ایران است. این شتابدهنده در مجتمع خدمات فناوری شریف در دانشگاه صنعتی شریف قرار دارد و درحال ارائه ی خدمات به استارتاپ های شریفی می باشد.

شتاب دهنده شریف در آمار

در طی 4 سال فعالیت شتاب دهنده شریف، بیش از 2000 هزار ایده به تیم داوری رسیده است. در این بین حدود 101 استارتاپ حمایت شده که 22 استارتاپ به مرحله سرمایه گذاری رسیده است.

0 +

تعداد ایده ها

0

استارتاپ حمایت شده

0

استارتاپ سرمایه گذاری شده

0

سرمایه دریافتی (میلیون تومان)

0

میلیون تومان میانگین ارزش گذاری

شتاب دهنده شریف

شتاب دهنده شریف برنامه ای است با هدف شتاب دهی به استارتاپ های شریفی (تیم هایی که حداقل نیمی از بنیان گذاران آن از دانشجویان یا فارغ التحصیلان دانشگاه شریف باشند.) شتاب دهنده شریف با ارائه خدمات مشاوره،کارگاه های آموزشی، تخصیص فضای کاری در دانشگاه، دسترسی به جامعه کارآفرینان و سرمایه گذاران و تامین نیاز مالی اولیه (تا سقف 25 میلیون تومان) از استارتاپ ها پشتیبانی می کند. فرآیند شتاب دهی تیم ها بین ۲ تا ۸ ماه است. ورود به شتاب دهنده از طریق ستاک صورت می گیرد.

1. ثبت ایده

اگر به توانایی‌های خود در راه اندازی یک استارتاپ موفق باور دارید، استارتاپ خود را ثبت کنید.

مراحل پذیرش

الویت‌های پذیرش:

2. تعیین جلسه ارزیابی

بررسی اولیه بر روی ایده انجام گرفته و در صورت مورد تایید بودن جلسه ارزیابی با حضور مدیران و مربی ها برگزار می شود.

3. کارشناسی و ارزیابی ایده

جلسه ارزیابی برگزار شده و طی بررسی های متعدد، ایده های برتر مورد پذیرش قرار می گیرند.

4. پذیرش و استقرار تیم

تیم هایی که ایده های آنها مورد پذیرش قرار گرفته اند، در شتاب دهنده مستقر می شوند.

5. ارائه خدمات

تیم های مستقر شده انواع خدمات شامل : کارگاه های آموزشی، مشاوره، فضای استقرار، تامین نیاز مالی و شبکه سازی و ...

خدمات ما

 • 1

  فضای استقرار

 • 2

  شبکه سازی

 • 4

  جذب سرمایه گذار

 • 5

  بذرمایه

 • کارگاه آموزشی

  کارگاه آموزشی

 • مشاوره

  مشاوره

منتورها

آقای دهبیدی‌پور دانش آموخته هوافضا دانشگاه صنعتی شریف می‌باشد و در سازمان‌های مطرحی مدیریت کارآمدی را بر عهده گرفته اند از جمله : – عضو هیئت‌مدیره‌ی شرکت سرمایه‌گذاری بانک ملت – بنیان‌گذار مرکز شتابدهی شریف – مدیر مرکز مطالعات تکنولوژی دانشگاه صنعتی شریف – مدیر مراکز رشد و کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف – مؤسس و عضو هیئت‌مدیره‌ی صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر شریف

مجید دهبیدی‌پور

رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف

دکتر کاشانی فارغ التحصیل ارشد  MBA و دکترای مهندسی عمران از دانشگاه جورجیاتک بوده و هم اکنون از اعضای توانمند هیات علمی در دانشکده عمران دانشگاه صنعتی شریف هستند. ایشان مدیر سابق شتاب دهنده شریف می باشند.

آقای شیرازی کارشناسی ارشد خود را در رشته مکانیک از دانشگاه صنعتی شریف گرفته است. وی همچنین دانش آموخته MBA دانشگاه صنعتی شریف در گرایش مالی است. او تجربه بسیاری در حوزه مالی و private equity دارد و هم اکنون از مدیران بخش سرمایه گذاری شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان وابسته به بانک پارسیان میباشد. اگر در زمینه سرمایه‌گذاری و مالی نیاز به مشورت دارید از ایشان می‌توانید تجربه‌های مفیدی را دریابید.

وحید شیرازی

مشاور سرمایه‌گذاری و مالی

آقای میثم زرگرپور فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد مهندسی عمران از دانشگاه صنعتی شریف بوده که پس از پایان تحصیلات به مباحث مدیریتی روی آورده و دو سال در موسسه آریانا مدیریت مالی و سرمایه‌گذاری گذرانده است. ایشان به عنوان مشاور و مسئول توسعه بازار در شرکت فناپ و یکی از شرکت‌های زیرمجموعه به نام بهکاوان نوآور آرنا (به اختصار: آرنا) فعالیت داشته‌اند و درحال حاضر با همکاری موسسه‌ی آموزش عالی آزاد بهار، دوره‌ی “مدیریت کسب و کارهای نوپا” (Startup Management) را نیز با نام استارت آکادمی طراحی کرده…

میثم زرگرپور

مشاور و مسئول توسعه بازار

آقای علی اکبر فائق دانش آموخته رشته مهندسی صنایع بوده و هم اکنون مدیر بازاریابی شرکت نفت سپاهان و مشاور بازاریابی صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی شریف هستند. با توجه به سابقه و تجربه ایشان به عنوان مشاور فروش و برندینگ در شرکت هایی همچون شرکت نفت ایرانول و پردازشگر کیش، می توانید در زمینه برندینگ و سرمایه گذاری از راهنمایی ها و مشاوره های ایشان بسیار کمک بگیرید.

علی‌اکبر فائق

مشاور فروش و برندینگ

آقای مسعود الوهیمی  کارشناسی ارشد مهندسی راه آهن از دانشگاه علم و صنعت هستند. ایشان مشاور و مدرس سئو و cro، طراح کمپین تبلیغات و انالیز اثربخشی و رشد فروش سایتهای  exommerce کارشناس دیجیتال مارکتینگ، متخصص بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو، طراحی و اجرای کمپین های تبلیغات آنلاین موسس و مدیر اجرایی شرکت موسسه فناوری تهران  MFT) ModiranSite ) هستند.

حامیان