Article-Img2

از قربانی کردن آینده‌ با چسبیدن به گذشته‌تان دست بکشید

در این مقاله مهمترین درس هایی که شما می توانید از گذشته‌تان یاد‌بگیرید وجود دارد.

جیسون فیفر (نویسنده مجله)

من با میک، دی‌جِی موفقی که برای سلبریتی‌ها و برندهای بزرگ تور می‌گذارد ، در یک کافه بودیم و درباره‌ی آینده‌اش صحبت می‌کردیم. او برای گسترش کسب‌و‌کارخود فکرهایی بلندپروازانه داشت، اما مثل هر کارآفرین دیگری، او هم نگران این بود که: آیا می‌تواند در آن کار سخت موفق شود؟ چه می‌شود اگر او برای گام‌های بعدی مجهز به افرادی توان‌مند نشود؟

مرتبط با : ۵ Tips for Entrepreneurs to Keep Moving Forward

یک روز زودتر، من یک مثال متفاوت از همان ترس شنیده‌بودم. یک دوست معروف در رسانه می‌خواست شغل خود را تغییر‌دهد و نظر من را می‌خواست. او یک ستاره‌ی راک در حرفه‌ی خودش بود. او گفت:”در این شغل جدید، من فقط یک کارمند دیگر خواهم بود”. چه می شود اگر او نتواند موفقیتی را که همین الان دارد تکرار کند؟
سعی می‌کنید در نقشه‌های آینده‌ی افراد سرک بکشید، در حالی که با بمبارانی از اضطراب مواجه خواهید‌شد. این معضل همیشه وجود دارد؛ هول‌شدن و در بعضی از مواقع دستپاچه‌بودن. اگر درگیرش شویم، فرصت های جذابی را ازدست‌می‌دهیم.ما آینده‌مان را فدا می کنیم تا به گذشته‌مان بچسبیم؛ شکست
می‌خوریم و آن چیزی که دنبالش بودیم غیر‌‌قابل‌دسترس‌خواهد‌بود. تنهاراه پیشرفت این است که بر این اضطراب چیره شویم و برای انجام آن ما نیاز به فهم و درک آن داریم؛ بنابراین بیایید از یک طرف دیگر به قضیه نگاه کنیم. بیایید آن را جوری که واقعا هست ببینیم.

مرتبط با : ۱۰ Ways to Move Forward After Suffering a Big Setback

وقتی که ما نگرانیم که نمی‌توانیم موفقیت‌های گذشته خود را تکرار کنیم، قطعا از خودمان می‌پرسیم: اگر همه‌چیز تا الان شانس بود چه؟ اگر همه اش به خاطر تیم یا زمان‌بندی یا بهره‌ی جوانی بود چه؟
و بگذارید چیزی را به شما بگویم: این چرند است.
این را به خاطر کارآفرین هایی که با آن ها ملاقات داشتم می دانم. آن ها با شکست‌هایی مواجه‌شدند- همه‌‌شان!- اما آن کارآفرینان بر آن مشکلات غلبه‌کردند. تجربه به آن ها این درس را داد که آن‌ها می‌توانند از شکست‌های آینده نیز جان سالم به‌‌‌در‌ببرند. آن‌ها یک شرکت راه ‌اندازی کردند و یادگرفتند که یکی دیگر هم راه‌اندازی کنند.آن ها به عنوان رهبران این امر به پیش رفتند و یادگرفتند می‌توانند این پیشرفت را ادامه‌دهند. در آغاز فعالیتشان چنین اعتماد به نفسی به خودشان نداشتند اما آن اعتماد به نفس افزایش پیدا کرد. بله! آن‌ها ارزش خود را به دیگران و مهم‌تر از آن به خودشان اثبات‌نمودند.
همچنین این را به خاطر اینکه خودم هم اینطور زندگی کرده‌بودم می‌دانم. اولین شغل مجله‌ای در بوستون با درنظرگرفتن یک شغل جدید در منز هلث(Men’s Health) را به خاطرمی‌آورم. این ترسناک بود. من دوستان خوبی در بوستون داشتم و کارم را به خوبی در آن انجام‌می‌دادم.چه‌می‌شد اگر نمی‌توانستم آن چیزها را تکرار کنم؟ با وجود ترسی که داشتم تصمیم‌‌‌‌گرفتم که تلاشم را بکنم. سه سال بعد، تکرار‌کردم. دوستانی خوب در منز هلث(Men’s Health) پیداکردم و کارم را به نحو احسن در آنجا انجام‌می‌دادم. یک جای دیگر یک شغل دیگر پیشنهادشد؛ و من همان ترس را احساس‌کردم.”چه می‌شود اگر نتوانم دفعه‌ی دوم]مثل دفعه ی اول[موفقیت را دوباره به دست‌آورم؟” اما انجامش دادم و به دنبال آن به نتیجه‌ای رسیدم که ممکن است صراحاتاً مغرورانه و خودخواهانه به نظر برسد اما آن نتیجه‌گیری به من کمک‌کرد بعد از آن قدم به موقعیت‌های جدیدی بگذارم. نتیجه گرفتم که موفقیت من با شرکتی که درآن کار کردم به دست نیامد. خودم موفقیت را به وجودآوردم.
کارآفرینان بسیاری درباره‌ی برعهده‌گرفتن مسئولیت شکست صحبت می‌کنند. این یک پیام خوب است: “هیچ عذری وجود ندارد! ما نیاز داریم که اشتباهاتمان را بپذیریم و به عهده بگیریم؛ این تنها راهی است که می‌توانیم از آنها درس بگیریم؛ امّا بیایید موفقیت‌های خودمان را هم فراموش نکنیم. اعتماد به نفس ما باید بر اساس خود باشد با دانستن اینکه ما یک بار از صفر شروع می‌کنیم؛که ما ملزومات آن را داریم که گذشته ما به سادگی راهی را به جلو نشان می‌دهد.”

مرتبط با :  ۸ Highly Effective Business Success Tips for Entrepreneurs

آیا کمی بخت و اقبال در هر موفقیتی هست؟ حتما. ما همه‌ در حرفه‌های خود ریسک می‌کنیم و ترکیبی غیر قابل محاسبه از مهارت و زمان‌بندی و اقبال خوب که در راه های مختلف به کار گرفته شدند،ما را به جایی که هستیم رهنمون کردند؛ اما همه‌ی این‌ها بخت و اقبال بود؟ اگر ما مجبور باشیم که دوباره آن ریسک را انجام دهیم، آیا شانسی وجود ‌دارد که در پایان با شکست مواجه ‌شویم؟به هیچ وجه. شانس فقط بر مسیر تأثیر میگذارد. او مسیر را عوض‌می‌کند. اگرشانس برای من متفاوت‌بود، من نباید این شغلی را که الان دارم، داشته باشم اما من کاملا مطمئن هستم که راه‌های قانع‌کننده‌ی دیگری را پیدا‌می‌کردم و نسخه‌ی دیگری از موفقیت را می‌ساختم و فکر می‌کنم که همین برای همه‌ی ما درست است.
ما کارآفرین هستیم: “ما با آنچه که داریم، کار می‌کنیم.بعضی اوقات این یک خوش‌شانسی است؛ بعضی وقت‌ها هم نه. مهم این است که ما به پیشروی خود ادامه‌دهیم و بدانید چون قدم بزرگی رو به جلو برداشتیم و زمین نخوردیم؛ در قدم بعدی هم سرپا خواهیم ماند.”

برای مطالعه منبع اینجا کلیک کنید.

پاسخی بگذارید

خواهشمند است نام خود را بنویسید.
لطفا پیامتان را بنویسید.