site

معرفی بهترین استارتاپ‌های تاسیس شده توسط فارغ‌التحصیلان دانشگاه Toronto

 

۵۶۹ شرکت وجود دارند که توسط فارغ‌التحصیلان دانشگاه تورنتو تاسیس شده‌اند. این شرکت‌ها تاکنون بیش از ۳٫۶۰ میلیارد دلار از طریق ۶۹۸ سرمایه‌گذار جمع‌آوری کرده‌اند. در اینجا لیستی از برترین و هیجان‌انگیزترین این استارتاپ‌ها آورده شده است.

 

 

PagerDuty

ارائه‌دهنده نرم‌افزار هشدار و مدیریت حوادث IT

پلتفرم PagerDuty به شرکت‌ها کمک می‌کند تا به سرعت در مقابل حوادث و مشکلات بخش IT خود واکنش نشان دهند و همچنین تلاش می‌کند که این حوادث را پیش‌بینی کند. راهکار استارتاپ PagerDuty بیش از ۱۰,۰۰۰ مشتری کوچک و متوسط را قادر ساخته است که به اختلالات مهم پاسخی هوشمندانه دهند و تجربه‌ای استثنایی را برای مشتریان خود رقم بزنند.

PagerDuty در سال ۲۰۰۹ توسط سه نفر از فارغ‌التحصیلان دانشگاه Toronto تاسیس شده است. اکنون استارتاپ PagerDuty بیش از یک میلیارد دلار ارزش‌گذاری شده و در ۶ دور سرمایه‌گذاری مبلغ ۱۷۴ میلیون دلار جمع‌آوری کرده است.

Grammarly

ویرایشگر آنلاین متن

Grammarly یک پلتفرم آنلان برای بررسی متون زبان انگلیسی است که غلط‌های املایی، گرامری، غلط‌های نگارشی را چک می‌کند. دقت این نرم‌افزار به حدی بالا است که حتی لحن نوشته را هم تشخیص داده و بر اساس آن پیشنهادات خود را به کاربر ارائه می‌دهد و اشتباهات را اصلاح می‌کند.

استارتاپ Grammarly در سال ۲۰۰۹ راه‌اندازی شد و برای اولین بار در جولای ۲۰۰۹ در کیف، اوکراین نرم‌افزار خود را منتشر کرد. این استارتاپ در سان‌فرانسیسکو مستقر است و دفاتری در کیف، نیویورک و ونکوور دارد.

استارتاپ Grammarly نیز بیش از یک میلیارد دلار ارزش‌گذاری شده و در ۲ دور سرمایه‌گذاری مبلغ ۲۰۰ میلیون دلار جمع‌آوری کرده است.

Blend

بستری برای وام‌دهندگان برای سرعت بخشیدن و ساده‌سازی فرآیند وام

Blend یک شرکت فین‌تک در سیلیکون‌ولی است که فرآیند وام گرفتن مصرف‌کننده را تغییر داده است. فناوری Blend به وام‌دهندگان سرعت و کارایی می‌بخشد تا آن‌ها ‌بتوانند به شیوه‌ای بهتر به وام‌گیرندگان خدمت کنند و با اطمینان از قوانین و مقررات در حال تغییر، حرکت کنند. Blend روزانه بیش از ۲ میلیارد دلار وام را برای بانک‌ها پردازش می‌کند و فرآیند تصویب وام را به حدود سه دقیقه رسانده است.

نیما قمصری مدیرعامل و هم‌بنیان‌گذار استارتاپ Blend است که در نوجوانی با والدین خود به ایالات متحده مهاجرت کرده است. مشکلات ناشی از مهاجرت آن‌ها الهام‌بخش راه‌اندازی یک شرکت برای نیما شده است.

Blend اکنون با بیش از ۱۷۰ بانک و اتحادیه اعتباری در ارتباط است، در سال ۲۰۱۲ تاسیس شده است و در ۸ دور سرمایه‌گذاری مبلغ ۲۹۰ میلیون دلار جمع‌آوری کرده است.

Wattpad

پلتفرم داستان‌گویی آنلاین

چشم‌انداز Wattpad سرگرمی و پیوند جهان از طریق داستان است. Wattpad بستری برای خوانندگان و نویسندگان ایجاد کرده است تا بتوانند داستان‌های جدید در ژانرهای مختلف از جمله کلاسیک، تاریخی، عمومی، غیرداستانی، شعر، تخیلی، معنوی، طنز و … منتشر کنند. هدف آن ایجاد انجمن‌های اجتماعی حول داستان‌ها برای نویسندگان آماتور و حرفه‌ای است.

Wattpad ادعا می‌کند بیش از ۸۰ میلیون کاربر دارد که می‌توانند به طور مستقیم با نویسندگان ارتباط برقرار کنند و نظرات خود را با هم خوانندگان دیگر به اشتراک بگذارند. اگرچه Wattpad در بیش از ۵۰ زبان موجود است اما ۷۷ % محتوای آن به زبان انگلیسی نوشته شده است.

Wattpad در سال ۲۰۰۶ تاسیس شده است و تاکنون در ۶ دور سرمایه‌گذاری مبلغ ۱۱۸ میلیون دلار جمع‌آوری کرده است.

Nanoleaf

تکنولوژی سبز و اینترنت اشیاء

هدف نهایی استارتاپ Nanoleaf ایجاد انقلابی در صنعت نورپردازی با ارائه نوآوری‌ و روشن کردن جهان در عین حفظ سیاره زمین است. تمرکز این شرکت صرفه‌جویی در انرژی است به طوری که با ایجاد روشنایی LED کارآمد، نوآورانه و اقتصادی، سیاره ما بتواند آینده‌ای روشن‌تر داشته باشد.

استارتاپ Nanoleaf با استفاده از طراحی متفکرانه و هوش تکنولوژیکی در محصولات خود روی دوره جدیدی از خانه‌های هوشمند متمرکز شده است که تماما بر شخصی‌سازی تاکید دارند. Nanoleaf با تشکیل تیمی متنوع از افرادی که راه‌حل‌های فکری خارج از چارچوب‌ ارائه می‌دهند، در تلاش است تا روشی را که دنیای ما را تجربه می‌کند، تغییر شکل دهد.

استارتاپ Nanoleaf در سال ۲۰۱۲ توسط سه دوستی که از دانشگاه Toronto فارغ‌التحصیل شده‌ بودند، تاسیس شد. هم اکنون Nanoleaf با دفاتری در شنزن، پاریس و تورنتو حضور جهانی دارد. این استارتاپ در مجموع ۴ دوره سرمایه‌گذاری مبلغ ۳ میلیون دلار جمع‌آوری کرده است.

Clearbanc

بنیان‌گذاران برای بنیان‌گذاران

روند افزایش سرمایه برای شرکت‌ها معمولانه چند ماه طول می‌کشد. اما شرکت Clearbanc ادعا می‌کند که این کار را در مدت زمان ۲۰ دقیقه انجام می‌دهد. سرمایه‌گذاری‌های Clearbanc معمولا بین ۱۰ هزار دلار تا ۱۰ میلیون دلار است و در عوض بخشی از درآمد اصلی شرکت‌ها را دریافت می‌کند. این شرکت از هوش مصنوعی برای تصمیم‌گیری در مورد سرمایه‌گذاری‌های بالقوه استفاده می‌کند.

Clearbanc یک شرکت تجاری کانادایی است که در سال ۲۰۱۵ تأسیس شده و در تورنتو مستقر است. Clearbanc از آگوست سال ۲۰۱۹ روی ۷۹۱ کسب‌وکار سرمایه‌گذاری کرده است و میانگین درآمدش ۱۲۱ میلیون دلار است.

Figure 1

شبکه اجتماعی متخصصان مراقبت‌های بهداشتی

Figure 1 یک سرویس شبکه‌ اجتماعی آنلاین مستقر در تورنتو است که برای متخصصان مراقبت‌های بهداشتی، بحث و اظهارنظر در مورد تصاویر پزشکی را به صورت آنلاین فراهم می‌کند. پلتفرم Figure 1 در سال ۲۰۱۳ در آمریکای شمالی راه‌اندازی شد و هم اکنون در بیش از ۱۰۰ کشور موجود است.

هم اکنون در پلتفرم Figure 1 یک جامعه جهانی متشکل از میلیون‌ها نفر از متخصصان مراقبت‌های بهداشتی وجود دارد. متخصصان می‌توانند با استفاده از آن برای به اشتراک‌گذاری، رتبه‌بندی و بحث در مورد تصاویر پزشکی استفاده کنند. پزشکان و جامعه پزشکی به طور کلی می‌توانند عکس‌ها و اطلاعات مربوط به موارد نادر و تشخیصی دشوار را به اشتراک بگذارند.

استارتاپ Figure ۱ در سال ۲۰۱۳ تاسیس شده است و تاکنون در ۵ دور سرمایه‌گذاری مبلغ ۲۳ میلیون دلار جمع‌آوری کرده است.

Spark Therapeutics

ژن‌درمانی برای بیماری‌های نادر

استارتاپ Spark Therapeutics متعهد به کشف، توسعه و ارائه روش‌های درمانی ژنی برای بیماری‌های نادر و با پایه ژنتیکی است. Spark در حال تولید محصولاتی درمانی ژنتیکی است که می‌تواند شیوه‌ زندگی بیماران را تغییر دهد و تصویر بیماری‌های ناتوان‌کننده را متحول کند.

استارتاپ Spark در سال ۲۰۱۳ تاسیس شد و در سال ۲۰۱۹ به مبلغ ۴٫۳ میلیارد دلار توسط یکی از بزرگترین شرکت‌های داروسازی جهان، شرکت Roche، تصاحب شد.

Cover

اولین اپلیکیشن مشاور بیمه

Cover اولین مشاور عمومی بیمه در موبایل است که سهمیه‌های بیمه برای خودروها، خانه‌ها، حیوانات خانگی، جواهرات و وسایل الکترونیکی ارائه می‌دهد. Cover به کاربران خود اجازه می‌دهد با گرفتن تصویری از آنچه برای بیمه کردن نیاز دارند، هر چیزی را بیمه کنند. استارتاپ Cover تاکنون با ۴۰ شرکت بیمه در ایالات متحده و کانادا برای توزیع محصولات بیمه همکاری کرده است. این شرکت با استفاده از دید رایانه‌ای (computer vision) برای ردیابی خودکار، شناسایی و فهرست کردن دارایی مشتری استفاده می‌کند.

استارتاپ Cover در سال ۲۰۱۶ تاسیس شده است و در ۴ دور سرمایه‌گذاری مبلغ ۲۷ میلیون دلار جمع‌آوری کرده است.

 

 

 

 

 

پاسخی بگذارید

خواهشمند است نام خود را بنویسید.
لطفا پیامتان را بنویسید.