default

توضیحات بیشتر

هدف کوئرا آموزش برنامه‌نویسی به‌ صورت آنلاین و تعاملی است. ایده‌ی این استارتاپ از سامانه sharif judge شکل‌گرفته است که ۳ سال به ‌صورت موفق در دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه شریف استفاده شد و کار آن تحویل گرفتن تمرین‌های برنامه‌نویسی و بررسی صحت آن‌ها به ‌صورت لحظه‌ای و آنلاین بود که کار استادان و دستیاران آموزشی را بسیار راحت می‌کرد. کسانی که sharif judge را راه‌اندازی کردند، ملاحظه نمودند که آموزش‌های فارسی برنامه‌نویسی موجود در اینترنت تعاملی نیستند و به‌ صورت فیلم و کتاب ارائه می‌شوند و کاربر چندان درگیر آمـوزش نمی‌شود. لذا شیوه آموزش تعاملی را اتخاذ کردند و کاربر آموزش را در مرورگر دریافت می‌کـــند. همچنیـــن کاربر می‌تواند در صفحه مرورگر برنامه بنویسد و در همان لحظه درستی تمرین بررسی می‌شود و کاربر از درستی برنامه‌اش مطلع خواهد شد. در آینده امکان ارائه این سرویس در دانشگاه‌ها، مدارس، آموزشگاه‌ها و همچنین کاربران آزاد برای آموزش برنامه‌نویسی و حتی استفاده در برگزاری مسابقات برنامه‌نویسی وجود دارد. در حال حاضر این ســـامانه زبان‌های برنامه‌نویسی java ،C++ ،C و python را پوشش می‌دهد و زبان‌های برنامه‌نویسی دیگر نیز به آن اضافه خواهد شد.

کوئرا سامانه‌ی مهارت‌سنجی برنامه‌نویسی است که به شرکت‌های حوزه‌ی آی‌تی این امکان را می‌دهد که نیروهای فنی مورد نظر خود را راحت‌تر جذب نمایند.

شرکت‌ها می‌توانند به کمک کوئرا فرصت‌های شغلی خود را در معرض دید توسعه‌دهندگان قرار دهند و مهارت فنی افراد متقاضی حضور در فرصت‌های شغلی را به صورت عملی بسنجند.

همکاری با شرکت‌ها و سازمان‌های آموزشی، مسابقات برنامه‌نویسی کدکاپ و رویدادهای متعدد برنامه‌نویسی از جمله تجارب کوئرا در مهارت‌سنجی برنامه‌نویسی است